Embed

BANDO ÖNÜNDE YÜRÜYEN KIZ

  1961 yılında Emile VERON  tarafından kurulan majorette (bando önünde yürüyen kız), minyatür arabaların ilk Fransız üreticisi oldu. O tarihten bu yana şirket, günlük arabalar, özellikle Fransız ve Avrupa modellere odaklanarak lisanslı araçlardan önemli sayıda üretti. Ölçek büyüklüğü, standart ölçüden yaklaşık üç santim uzundu. Onunla rekabet eden  ana oyuncak  Matchbox Hackney, Londra oldu. Peugeot ve Renault gibi Fransız otomobil yaygın, diğer marques majorette kapsadığı General Motors, Ford ve Chrysler ve Japon markaları Nissan ve Toyota dan Kuzey Amerika araçlar içerir hatta çoğaltılabilir bile.

   
  llar boyunca, majorette için artan rekabet, karışık sonuçlar doğurmuştur. 1970 lerin başında majorette  detaylı, kaliteli ağır arabalar, kapı ve davlumbaz, yarı saydam plastik parçaları açma gibi özellikler içeren bir ün ve yaylı süspansiyon sistemi ile yapılmaktaydı.

    1990'ların minyatür kalitesinde muazzam bir etki oluşturdu buda beraberinde mali sıkıntılar getirdi. iflas ve [[devralma]] sonrası üretim [[Tayland]] taşındı. Tek istisna, majorette  tarafından satın alındı.

    Şu anda, Majoretteler  gururlu 'Made in kayıp Fransa' kendi tabanına, aslında, parlak metal taban; yerine eksik yeni modelleri, sıradan siyah [[plastik]],  daha az marka kullanılanlar tarafından değiştirildi. Kaybı sadece görsel veya dokunsal değildi: Majoretteler  onlara kıvam ve vücut verdi karakteristik kilo kaybetti.

   
  21. yüzyılın başında, daha iyi dökümler toplu halde, hem de değiştirilmiş logo içeren bir görüntü ile tanıtılmış. 1980'ler ve 1990'ların estetik, derin, metalik renklerin yerine  tonlama boyalar kullanıldı. Gümüş gri türü çok az boya seçenekleri olmasına rağmen ,  ilginç bir tespit, stilini değiştirmek başarılı olmuştur. Onların önemli iç varlığının yanı sıra, büyük ticari kanallar aracılığıyla, majorettenin satışı ağırlıklı dış pazarlara  dayanmaktadır.

    1980'ler ve 1990'lar boyunca majorette oyun Majo-kit denilen setleri yaptı. Majo-kit ile birlikte şehrin sokaklarında forma kilitli plastik kaldırım taşları ile geldi. Düz parçalar halinde, iç köşe parçaları, dış köşe parçaları ve park yerleri olarak kullanılabileceğini düşündüğümüz düz parçalar geldi. Her parça üzerinde  trafik işaretleri, sokak lambaları, park metre, çöp kutuları, çiçek ve hatta binalar gibi nesneleri takılı olabilen en az bir delik vardı. Bazı takımları bir veya daha fazla majorette otomobil ve diğer setleri yer alacak olan şehirde oynanacak figürler dahildi. Majo-kit, majorette   ve figürün boyutları birbiriyle ölçekli değildi.

    Günümüzde, majorettenin  yeni sahibi ,  Tayland'da üretim yapmaktadır. Büyük perakendeciler ile majorette dağılımı esas olarak Avrupa, Güney Amerika ve Asya'ya sınırlı kalmıştır.

 

 

Kaynak : http://en.wikipedia.org

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !